19/01/2021

Słowiańska Dusza

Witamy na portalu RADIA SŁAWENIA

Tytułem: INZYNIERIA

“Inżynieria Mas czyli Kim jesteśmy i czym jest ludzka natura” Edward Sławianin

cena jako darowizna od 40
"WPROWADZENIE
 Celem tej książki jest wskazanie drogi nowej nauki i sztuki - nauki i sztuki inżynierii ludzkiej jaka została zapoczątkowana na początku XX w.. Inżynieria Mam na myśli naukę i sztukę kierowania energii i zdolności istot ludzkich na postęp ludzkości. W tych czasach nie trzeba argumentować, że ustanowienie takiej nauki - nauki o dobrobycie ludzkim - jest przedsięwzięciem o niezmiernym znaczeniu. Nikt nie może nie zauważyć, że jego znaczenie jest najważniejsze w ostatnim stuleciu zwłaszcza dla garstki tzw. elit, które tę wiedzę wykorzystują do manipulowania nami. Nauka ta oparta jest na ustalonych faktach - musi być zgodna z tym, co jest charakterystyczne dla Człowieka - musi opierać się na słusznej koncepcji tego, czym jest Człowiek - po właściwym zrozumieniu miejsca człowieka w planie Natury. Nikt nie musi mówić, jak niezbędne są prawdziwe idee - tylko koncepcje - poprawne pojęcia - o rzeczach, z którymi my, ludzie, mamy do czynienia; każdy wie na przykład, że pomylenie brył z powierzchniami lub liniami zrujnowałoby naukę i sztukę geometrii; każdy wie, że pomylenie ułamków z liczbami całkowitymi zrujnowałoby naukę i sztukę arytmetyki; wszyscy wiedzą, że pomylenie winy z cnotą zniszczyłoby podstawy etyki; wszyscy wiedzą, że pomylenie pustynnego mirażu z jeziorem słodkiej wody zwabia zemdlałego podróżnika do strasznego rozczarowania lub śmierci. Teraz jest zupełnie jasne, że ze wszystkich rzeczy, z którymi mają do czynienia ludzie, najważniejszy jest jak dotąd sam Człowiek ludzkość - mężczyźni, kobiety i dzieci. Wynika z tego, że dla nas, ludzi, nic innego nie może być tak ważne, jak jasna, prawdziwa, sprawiedliwa, naukowa koncepcja Człowieka - właściwe
zrozumienie tego, kim naprawdę jesteśmy. Ponieważ nie wymaga wielkiej mądrości, potrzebuje tylko krótkiej refleksji, aby zobaczyć, że jeśli my ludzie radykalnie błędnie pojmujemy naturę człowieka - jeśli uważamy człowieka za coś, czym on nie jest, czy jest to coś wyższego niż człowiek, czy niższego - w ten sposób popełniamy błąd tak fundamentalny i daleko sięgający, że powoduje on wszelkie zamieszanie i katastrofę w życiu indywidualnym, wspólnotowym i rasowym. Pytanie, które musimy zatem rozważyć przede wszystkim, brzmi zasadniczo: Czym jest człowiek? Co to jest człowiek? Czym jest istota ludzka ? Co to jest definicja lub charakterystyczny znak ludzkości?
Na to pytanie udzielono dwóch odpowiedzi i tylko dwóch na przestrzeni wieków, i obie są obecnie aktualne..............."

Przestrzeń